I nebo je za ljude
Dražan Gunjača
Autor: Kristof Keze
Godina izdanja: 2016
Broj strana u štampanom izdanju: 352
Pismo: Latinica
ISBN: 978-86-521-2106-9
Prevod: Nikola B. Cvetković
Izdavač: Laguna
Digitalna revolucija iz prve ruke.
Šta nam to dolazi iz najmoćnije doline sveta?
Kako su nastale i na kojim tehnološkim i ekonomskim principima počivaju najveće savremene korporacije – Fejsbuk, Gugl, Amazon, ili Epl – i kako da se sa njima izborimo?
Hoće li Gugl prerasti u problem sa kojim nećemo moći da izađemo na kraj? Da li će posledica razvoja interneta biti ukidanje novca, banaka, maloprodaje, novina, knjiga i semafora? Šta svaka zemlja mora da uradi da bi svoj razvoj usaglasila sa svetskim tehnološkim razvojem?
Novinar i stručnjak za ekonomske nauke Kristof Keze proveo je pola godine u Silicijumskoj dolini. On iz prve ruke izveštava o inovacijama, predstavlja razne oblike digitalne revolucije i povezuje ih u celovitu sliku. Razgovarao je sa osnivačima preduzeća, finansijerima, inovatorima i profesorima sa Stanforda i Berklija. Tražio je recepte za uspeh i ideje koje pokreću ekonomsku stranu interneta.
„U svojoj odličnoj, poučnoj i uzbudljivo napisanoj knjizi Silicijumska dolina Kristof Keze nam otkriva u kakvu nas budućnost vodi najnoviji tehnološki razvoj.“ Frankfurter Allgemeine Zeitung
„Snaga digitalne revolucije leži u tome što niko nije primoran da u njoj učestvuje – svako to dobrovoljno čini. To ima delekosežne posledice na ekonomiju, društvo i politiku – na život uopšte. Moramo znati kako da reagujemo. U tom smislu, ova knjiga daje važne smernice i informacije.“ Zigmar Gabrijel, ministar ekonomije i potpredsednik Vlade Nemačke
Cena digitalnog izdanja
Uštedite 50%
Čitanje ove e-knjige je moguće samo u aplikaciji.
Preuzmite besplatnu Novinarnica aplikaciju NA VAŠ TELEFON ILI TABLET i ulogujte se koristeći Vaše korisničke podatke.